Drukuj

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
KONSULTANT szamba

W domu – czy tego chcemy, czy nie – powstają ścieki. Każdy inwestor musi więc zmierzyć się z problemem, w jaki sposób się ich pozbyć. Jednym  z rozwiązań jest  szambo betonowe, czyli szczelny zbiornik na ścieki. Jeśli więc wybierzesz ten sposób odprowadzania nieczystości, musisz dobrać odpowiedni rozmiar zbiornika.Szambo jest potrzebne od chwili pojawienia się w domu mieszkańców, a często już w trakcie budowy.

Spis treści


Wybierz link, aby przejść do właściwej sekcji strony poniżej.

Dobór szamba betonowego
Szambo betonowe czy plastikowe
Produkcja zbiorników betonowych
Dowóz szamb betonowych
Wykop pod szambo betonowe
Montaż szamba betonowego 

Dobór szamba betonowego

Podstawowe rozwiązanie to szczelne szambo, które będzie opróżnianie okresowo przez samochód asenizacyjny (szambiarkę). Bardziej rozbudowanym rozwiązaniem jest możliwość zbudowania przydomowej oczyszczalni ścieków oraz podłączenia drenażu.
Szambo betonowe z drenażem

Wybór miejsca na zbiornik na ścieki

Podczas wyboru miejsca na osadnik powinniśmy określić jego odległość od studni, granicy działki, rur z gazem i wodą oraz od kabli elektrycznych.


Szambo betonowe czy szambo plastikowe

Szambo, czyli bezodpływowy zbiornik na ścieki to jeden z najpopularniejszych sposobów pozbywania się nieczystości.

Przyjrzyjmy się wadom i zaletom szamb betonowych oraz szamb plastikowych.
Szamba betonowe, zalety:

 Szamba betonowe, wady:

 Zalety szamb plastikowych:


Wady szamb plastikowcych:

Produkcja ikona

PRODUKCJA ZBIORNIKÓW BETONOWYCH

Używamy wysokiej jakości betonu, latem B20, zimą B25 ze specjalnym dodatkiem zapewniającym  wodoszczelność. Stosujemy wysokiej jakości pręty zbrojeniowe fi 8. Używamy kruszywa dolomitowego (nie chłonącego wody). Od zewnątrz zabezpieczamy zbiorniki  Izolbetem. Zbiorniki są wykonywane według projektów (odpowiednia ilość zbrojenia oraz betonu), które sprawdziły się przez lata praktyki. Posiadamy atest na wyroby oraz ceetyfikat  jakości produktu.
Oferujemy pełen komplet dokumentów.

Dowóz szamba ikona

Dowóz Szamb betonowych

Posiadamy samochody ciężarowe, wyposażone w dźwigi. Zamówione przez Państwa zbiorniki dowozimy na terenie całej Polski. Zapraszamy Państwa do oglądania naszych produktów przed zakupem. Powierzchnie produkcyjne, gdzie można obejrzeć zbiorniki, znajdują się przy trasie Radom-Lublin oraz drugi placl przy trasie Koło - Poznań (województwo wielkopolskie). Szczegółową mapkę dojazdu można zaleźć w zakładce kontakt.

Wykop koparka ikona

Wykop pod szambo betonowe

Podczas wyboru miejsca na szambo betonowe powinniśmy określić jego odległość od studni, granicy działki, rur z gazem i wodą oraz od kabli elektrycznych.

Często Inwestorzy dzwoniąc, pytają o cenę wykopu, chciałbym wytłumaczyć, że tak naprawdę, wynajęty operator koparki, który może atrakcyjniej cenowo wykonać wykop , nie zawsze zrobi to fachowo i się przyłoży, otóż o co chodzi głównie przy wykonaniu wykopu? Nasza firma robiąc usługę kompleksową, pierwszym krokiem robi wywiad i oględziny działki, chodzi o zagospodarowanie terenu, instalacje na działce a najbardziej o wyprowadzoną rurę kanalizacyjną z budynku do zbiornika, tutaj mamy kluczową kwestię, która jest punktem odniesienia do prawidłowego wykonania głębokości wykopu, a co za tym idzie, wykorzystania w pełni zakupionej pojemności zbiornika, czyli jeżeli Państwo zakupią zbiornik o pojemności 10m3 , a wykop zostanie nieprawidłowo zrobiony, czyli zbiornik będzie powyżej punkt górnego rury kanalizacyjnej i rura kanalizacyjna wyjdzie w połowie zbiornika, wtedy Państwa zbiornik zapełni się na pojemności ok.6m3 i rura będzie zapełniona fekaliami, a reszta zbiornika będzie nie wykorzystana. Dlatego poniżej zamieszczam odpowiedni wzór do wyliczenia właściwej głębokości wykopu:
Wykop pod szambo - wzór na obliczenie głębokości wykopu

Podłączenie rury kanalizcyjnej

Odnośnie podłączenia samej rury kanalizacyjnej z budynku do zbiornika, najlepiej jeżeli ta droga przebiega w linii prostej, czyli bezpośrednio z budynku , bez kolanek i rewizji prosto do zbiornika, ale doskonale wiemy, że nie zawsze da się tak osadzić zbiornik lub wyprowadzić w odpowiednim do zbiornika miejscu rurę kanalizacyjną. W takim wypadku, jeżeli różnica pomiędzy rurą wylotową budynku a zbiornikiem będzie wahać się w zakresie do 15 do 30 stopni (chodzi o kąt) możemy użyć kolanek hydraulicznych , aby odpowiednio podłączyć się do zbiornika, jeżeli natomiast pojawia się większa różnica, należy wykonać osadzenie studni rewizyjnej , która nie doprowadzi do kolizji i zatrzymania ścieków w rurze.

Różne możliwości podłączenia rury kanalizacyjnejOczywiście to nie są wszystkie przykłady, istnieje tyle możliwości , ile nie przemyślanych rozwiązań hydraulicznych.

Montaż klucz ikona

Montaż szamba betonowego

Oferujemy Państwu dwa rodzaje montażu szamba, w zależności od Państwa potrzeb. Bardzo prosimy o przemyślany wybór spośród opcji podanych poniżej. Rodzaj montażu oraz szczegóły państwa lokalizacji proszę uwzględniać w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na naszej stronie internetowej w dziale kontakt

Montaż standardowy

Montaż w standardzie obejmuje dostawę kompletnego zbiornika pod wskazany adres, osadzenie szamba w przygotowanym przez Państwa wykopie, szczelny montaż płyty wierzchniej na klej mrozoodporny i wodoodporny typu MAPEI , obsadzenie komina rewizyjnego i nałożenie betonowego włazu. Klej montażowy i wszystkie akcesoria są w cenie usługi.

Montaż kompleksowy

Przy montażu kompleksowym szamba betonowego, przywozimy do Państwa zbiornik betonowy oraz koparkę. Zdejmujemy koparkę przy pomocy dźwigu i sami kopiemy wykop. Osadzamy zbiornik w wykopie, montujemy płytę wierzchnią na klej szczelny mrozoodporny i wodoodporny typu MAPEI oraz montujemy komin rewizyjny i przykrywę betonową tak jak w przypadku montażu standardowego

Dodatkowo podłączamy rurę kanalizacyjną wychodzącą z budynku do zbiornika. Rura ta jest punktem odniesienia do wykonania odpowiednio głębokiego wykopu - zobacz rysunek w sekcji wykop powyżej. Oklejamy rurę zaprawą klejową od strony zbiornika, zasypanie zbiornika w miarę możliwości wyrównanie ziemi po montażu.  Możliwość wyrównania ziemi zależy od rodzaju podłoża, które jest na Państwa działce. Jeżeli jest piasek, to jak najbardziej można wyrównać teren. Jeżeli jednak jest to typowa glina robi się problem, ponieważ glina klei się do koparki, ale oczywiście staramy się jak najbardziej spełnić Państwa oczekiwania.

Co do montażu kompleksowego , jesteśmy elastyczni, materiał do podłączenia, czyli rury, kolanka, wybór odpowiedniej średnicy, grubości mogą wybrać Państwo sami, my możemy tylko podłączyć, wtedy liczymy Państwu usługę podłączenia rury kanalizacyjnej bez materiału. Możemy również przybyć z kompletem materiałów na miejsce montażu i wykonać kompletną instalację.

Nasze szamba betonowe zaspokoją wymagania każdego właściciela posesji. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Kategoria:
Poradniki firmowe KOPART